Psoriáza, papilómy a bradavice – 10 produktov, ktoré nepoužívajte!

Čas branja: 7 min

Psoriáza, papilómy a bradavice – 10 produktov, ktoré nepoužívajte!

Každý vie, že ľudská koža je najväčším orgánom v našom tele. Je to prirodzený filter, ktorý nám dala príroda. Pomáha nás chrániť pred negatívnymi účinkami voľných radikálov, jemných prachových častíc a UV žiarenia. Dermis tváre je citlivejší a náchylnejší na podráždenie ako dermis iných orgánov. Jeho hustota je slabšia, najvrchnejšia epidermálna vrstva je tenšia, nachádza sa tu ústna dutina a zuby. Vytvárajú dokonalé prostredie pre rozvoj bakteriálnych a vírusových infekcií. Chronické infekcie, ako je psoriáza, bradavice, dermatitída a papilómy, sú extrémne časté.

Táto vysoká miera jemnosti a jemnej priepustnosti by nás mala prinútiť zamyslieť sa nad tým, aké produkty presne nanášame na svoju tvár. Veľa ľudí sa riadi logikou – ak je to jedlé, môžem to použiť ako masku na tvár. Ale niektoré z potravín, ktoré sú rozložené v žalúdku a pečeni, nemôžu prejsť cez póry dermis. Nemajú priaznivý vplyv na prirodzené hladiny pH. Jediné, čo robia, je upchať ich a spôsobiť zápal. A sú jednou z najčastejších príčin papilómov, bradavíc, dermatitídy a prepuknutia psoriázy. Podľa Národnej zdravotnej služby v Spojenom kráľovstve je ten druhý zvyčajne odpočúvaný sexuálne. Oficiálna stránka Národnej nadácie pre psoriázu v Spojených štátoch vyzýva k tolerancii pre ľudí s týmto problémom. So psoriázou môžete úspešne bojovať pomocou Removio krému v spreji.

Spôsobuje psoriáza bradavice? Koľko druhov dermatitídy existuje? Aká nebezpečná je chronická dematitída? Je ľahké chytiť kontaktnú dermatitídu? Aký je domáci spôsob odstránenia papilómov a bradavíc? Ako sa lieči psoriáza? Atopická dermatitída – je nákazlivá?

Nižšie sa pozrieme na 10 prírodných produktov, ktoré by sme si nikdy nemali nanášať priamo na tvár.

Jednoduché postupy na údržbu pokožky tváre

Jednoduché postupy na údržbu pokožky tváre

Nie všetci ľudia sú obdarení dermis, ktorú môžu ostatní obdivovať. Mnohé trápia problémy, medzi tie najčastejšie patrí akné a nadmerná tvorba mazu. Iní chytia chronické vírusové infekcie, ako je rosacea, psoriáza, dermatitída, bradavice a herpes simplex-1. Pravidelné drhnutie a exfoliácia hornej epidermálnej vrstvy je nevyhnutnosťou pre žiarivý a svieži vzhľad. Aj keď nemáte špecializovanú kozmetiku, s pomocou banánových šupiek to hravo zvládnete aj doma.

Strava má kľúčový vplyv na tvorbu kožného mazu. Ak vo všeobecnosti radi jete viac tukov a sladkostí, zvážte, že vaše telo je každý deň bombardované cukrom. Preto existuje lekársky termín nazývaný „cukrová koža“ a tento proces sa nazýva dermálna glykácia. Toto je jedna z hlavných potravín a nápojov, ktoré ničia pokožku. Kľúčovú úlohu v stave dermis zohráva typ aplikovanej kozmetiky a jej trvanlivosť. Mnoho videí online, ako napríklad populárny kanál YouTube The Clashers, popisuje potraviny, ktoré sú nebezpečné pre dermis.

Pokúste sa aplikovať iba produkty starostlivosti o pokožku tváre, ktoré obsahujú prírodné výťažky, ktoré nespôsobujú podráždenie. Ohniskám psoriázy môžete úspešne čeliť krémom s prírodným zložením Psorilax, ktorý preferujú zákazníci v Slovensko pre jeho vysokú účinnosť a lukratívnu cenu.

Tu je niekoľko užitočných postupov starostlivosti o pleť:

  • Nikdy nechoďte spať, bez ohľadu na to, ako ste unavení, bez odlíčenia.
  • Robte si píling a drhnite aspoň raz týždenne alebo 3-4 krát, ak máte mastnú pleť.
  • Jedzte veľa ovocia, zeleniny, nízkotučný biely syr a jogurty, ako aj ryby bohaté na Omega-3 – obsahujú dôležitú vlákninu, antioxidanty, draslík, vápnik, zinok, meď, železo a esenciálne mastné kyseliny, bez ktorých sa dermis okamžite starne.

Existuje účinný domáci liek na bradavice?

Existuje účinný domáci liek na bradavice?

Bradavice sú malé, zrnité výrastky na koži, ktoré sa najčastejšie objavujú na prstoch alebo rukách. Na dotyk drsné útvary na prvý pohľad vyzerajú ako malé čierne bodky. Ale v skutočnosti sú krvné cievy zrazené. Môžu sa prejaviť aj vo forme plochých bradavíc, ktoré mnohí liečia špecializovanými náplasťami na bradavice. Samozrejme, je dobré sa najskôr poradiť s lekárom, ktorý vám predpíše domácu liečbu bradavíc. Lekári sú najkompetentnejší ľudia, ktorí vám vysvetlia, ako sa bradavice pália.

Chronické bradavice sú spôsobené vírusom a prenášajú sa dotykom. Po vystavení pokožky vírusu to môže trvať dva až šesť mesiacov. Bežné bradavice sú zvyčajne neškodné a nakoniec zmiznú samé. Mnoho ľudí sa ich však rozhodne odstrániť, pretože ich považujú za otravné alebo zahanbujúce. U nás obľúbená metóda odstraňovania papilómov a bradavíc vychádza z babských receptov na bradavice.

Najdôležitejšie veci, ktoré potrebujete vedieť o tom, ako vypáliť bradavice, sú:

  • Spočiatku to môžu byť ploché bradavice pripomínajúce čierne bodky.
  • Existuje veľa babských receptov na bradavice a ich úspešné odstránenie, ktoré dobre fungujú;
  • Domáci liek na bradavice by sa mal užívať po konzultácii s lekárom.
  • Náplasti na bradavice sú dostupné aj v lekárňach.

Typy papilómov – ako ich rýchlo spáliť a odstrániť?

Typy papilómov

Papilómy sú nerakovinové, hrudkovité výrastky, ktoré môžu spôsobiť kožné problémy. Nešíria sa a nie sú agresívne. Človek ich chytí po infekcii ľudským papilomavírusom (HPV). Najčastejšie sa to deje sexuálne.

Papilómové popáleniny, papilómové náplasti alebo lieky na papilómy sú dostupné v každej lekárni. Každú hrčku alebo kožnú léziu však určite konzultujte s lekárom. Neverte inému ruskému lieku na papilómy. Alebo nedávno inzerovaný turecký liek na papilómy.

Ďalším dôvodom na získanie lekárskej pomoci je, že papilómy môžu spôsobiť komplikácie alebo nepohodlie. Niekedy vyžadujú ďalšiu liečbu alebo lieky na papilómy, iné ako papilómové náplasti.

Aj keď papilómy samy o sebe nie sú rakovinové, sú spojené so zvýšeným rizikom rakoviny. Ženy, ktoré dostali liek napríklad na papilómy prsníka, by sa nemali uchyľovať k populárnemu ruskému lieku na papilómy alebo tureckému lieku na papilómy. Mali by sa opýtať svojho dermatológa na najbezpečnejšiu metódu pálenia papilómov. Nie ísť do susednej lekárne. Rôzne typy papilómov vyžadujú rôzne spôsoby liečby.

Typy dermatitídy – atopická dermatitída – je nákazlivá?

Typy dermatitídy – atopická dermatitída

Dermatitída je všeobecný pojem, ktorý popisuje podráždenie kože. Ide o bežný stav, ktorý má mnoho príčin a prejavuje sa ako rôzne typy dermatitídy. Zvyčajne zahŕňa svrbenie, suchú pokožku alebo vyrážku na opuchnutej a začervenanej koži. Môže spôsobiť pľuzgiere, slzy, chrasty alebo olupovanie kože. Príkladmi tohto stavu sú atopická dermatitída (ekzém), lupiny, chronická a kontaktná dermatitída.

Dermatitída nie je nákazlivá, ale môže vo vás vyvolať pocit hanby a nízke sebavedomie. Pravidelná hydratácia pomáha kontrolovať príznaky atopickej dermatitídy, chronickej a kontaktnej dermatitídy. Liečba môže zahŕňať liečivé masti, ako sú krémy a šampóny. Dobrá ponuka je prírodný krém Dr Derm.

Najbežnejšie typy dermatitídy sú:

  • Atopická dermatitída;
  • Chronická dermatitída;
  • Stazen dermatitída;
  • Atrofická dermatitída;
  • Kontaktná dermatitída;

Alternatívna liečba psoriázy – existuje domáca liečba psoriázy?

Psoriáza je dermatologické ochorenie, ktoré spôsobuje, že kožné bunky sa množia až 10-krát rýchlejšie ako normálne. To spôsobuje, že sa odumreté bunky hromadia v nerovných červených škvrnách pokrytých bielymi šupinami. Môžu sa objaviť kdekoľvek, ale najčastejšie sa vyskytujú na pokožke hlavy, lakťoch, kolenách a páse. Nedá sa preniesť z človeka na človeka, ale môže to byť genetické. Samozrejme, existuje mnoho alternatívnych spôsobov liečby psoriázy. Jedným z nich je aplikácia krému na psoriázu Removio, ktorý funguje lepšie ako liek na psoriázu.

Ochorenie sa zvyčajne objavuje v ranom veku. U väčšiny ľudí sa to týka len určitých častí tela. V závažných prípadoch môžu rôzne typy psoriázy postihnúť veľké časti tela. Na psoriázu neexistuje jediný liek. Odporúča sa aplikovať špeciálny krém na psoriázu s jemným zložením. Náplasti môžu spôsobiť rýchle hojenie rán. Ľahšie formy podliehajú domácej liečbe psoriázy.

Využite nasledujúce domáce prostriedky na liečbu psoriázy:

  • Vsaďte na krém na psoriázu s jemným zložením.
  • Na psoriázu neexistuje jediný liek.
  • Mnoho bio produktov funguje ako prírodný liek na psoriázu.
  • Ak vás zaujíma, ako liečiť psoriázu, poraďte sa s lekárom.
  • Existuje mnoho typov psoriázy, ktoré si vyžadujú rôzne terapie.

Rýchly recept na medovú masku pre podráždenú pokožku:

Rýchly recept na medovú masku pre podráždenú pokožku:

Ingrediencie: 3 lyžičky. med, ½ lyžičky škorica;

Obe zložky sú silné antibakteriálne a antiseptické látky, ktorých kombinovaná aplikácia má schopnosť neutralizovať negatívne účinky nečistôt a baktérií zachytených medzi pórmi pokožky, pôsobí regeneračne, vyživuje a hydratuje.

Keďže obe zložky majú silný účinok, táto maska ​​by sa nemala robiť viac ako raz týždenne.

Spôsob prípravy:

  • Aplikujte na starostlivo a vopred vyčistenú a vysušenú pokožku.
  • Nechajte pôsobiť asi 30 minút.
  • Jemne opláchnite vodou pri izbovej teplote.

Pozrime sa, akých 10 ingrediencií by ste si nikdy nemali nanášať na pokožku.

№1. Majonéza – škodlivá pre pás a čistotu pórov!

Majonéza Psoriáza

Majonéza, najmä podľa originálnych francúzskych receptov, dokáže jedlám dodať šmrnc. Ale len keď s mierou. Pri veľkorysej konzumácii upcháva prácu gastrointestinálneho traktu a hromadí sa ako nadbytočné kalórie a tuk. To isté platí pre jeho lokálnu aplikáciu na dermis. Nikdy to nerobte, pretože to vážne rozpálite.

№2. Alkohol – účinný dezinfekčný prostriedok, ktorý je škodlivý pre dermis tváre!

Tento lekársky a domáci prípravok je vhodný na čistenie otvorených rán. Ale iba ak nie sú na tvári. Použitie ako prostriedku na dezinfekciu pórov a odstránenie prebytočného mazu na nich môže viesť k vedľajším účinkom. Ako vznik ešte silnejšej sekrécie, zápalu, podráždenia a vyrážok.

№ 3. Surové vajcia – bohaté na bielkoviny a salmonelu!

Surové vajcia

Čerstvo uvarené vajcia sú jedným z najčistejších a najväčších zdrojov bielkovín, ktoré ľudia poznajú. Obsahujú aj široké spektrum ďalších živín a živín. Ak ich však začneme aplikovať v surovej forme, vážne nám hrozí salmonela.

№ 4. Citrónová šťava – nikdy si ju neaplikujte sami!

Citrónová šťava Psoriáza

Citrón a jeho výživná kyslá šťava môžu mať na pokožku silný dezinfekčný a osviežujúci účinok. Preto sú často prítomné v receptoch na domáce masky na výživu pokožky, liečbu akné a odstránenie tmavých škvŕn. Ale citrusové ovocie by sa nikdy nemalo aplikovať samostatne, ale v kombinácii s medom alebo olivovým olejom, ktoré neutralizujú jeho kyslosť, čo môže zmeniť celkovú pH bariéru epidermy, dokonca zanechať jazvy.

№ 5. Jedlá sóda – Nebezpečenstvo popálenia dermy!

Jedlá sóda

Situácia je tu rovnaká ako pri citróne a jeho kyslej šťave. Jedlá sóda je skvelou zložkou mnohých domácich receptov na peeling a peeling, ale nemala by sa aplikovať samostatne. Riskujete, že ho spálite a zničíte.

№ 6. Lak na vlasy – nikdy ním neopravujte mejkap!

Lak na vlasy

Populárnym mýtom v mestskej kultúre je, že lak na vlasy môže pomôcť zabrániť rozliatiu make-upu na celonočných večierkoch, večierkoch a večierkoch. Okrem toho, že to nie je pravda, v jeho zložení väčšinou nechýba alkohol, alkohol a nebezpečné chemikálie. Pomocou nich odstránite niekoľko vrstiev epidermis a poškodíte si zrak.

№ 7. Farbenie vlasov – Buďte opatrní pri farbení obočia!

To isté platí aj o farbení vlasov. Mnohé dámy, ktoré si farbia vlasy, chcú, aby ich obočie malo rovnaký tón a farebnú škálu. Odvážne aplikujú produkt na zmenu odtieňa na vašej tvári. Bez toho, aby sme si mysleli, že produkt nasýtený nebezpečnými chemikáliami a perhydrolom ich môže pripraviť o dermu aj obočie.

№ 8. Ocot – Aplikujte len špecializované!

Ocot

Jablčný ocot môže byť skvelým prírodným prostriedkom na čistenie pokožky nôh, ktorá je napadnutá plesňou. Na lokálnu aplikáciu na tvár ale vôbec nie je vhodný, keďže je extrémne kyslý. Jediný druh, ktorý je na túto činnosť vhodný, je na tento účel špecializovaný. Na jemnú a citlivú dermu tváre by sa nemal nanášať ocot na varenie.

№ 9. Šampón – vytvorený pre dermis pokožky hlavy, nie pre tvár!

Šampón

Niektorí ľudia si tiež radi umývajú tváre šampónom, ktorý je určený na hydratáciu suchej pokožky na temene hlavy, a nie na jemnú epidermálnu vrstvu, ktorá obklopuje oblasť medzi očami, perami a nosom. Nepoužívajte ho ako multifunkčný nástroj.

№ 10. Rastlinný tuk – vhodný len na boj proti psoriáze!

Rastlinný tuk – vhodný len na boj proti psoriáze!

Tento populárny liek na oblasti kože postihnuté psoriázou, ale nikdy by sa nemal používať ako spôsob hydratácie vysušenej dermy tváre. Riskujete upchatie pórov, zadržiavanie kožného mazu a tvorbu mastných čiernych škvŕn a fľakov.

Pozorne si preštudujte užitočné prírodné produkty!

Dávajte si pozor, či prírodné prostriedky alebo biokozmetika skutočne pozitívne vplývajú na dermis tváre. Pozorne si prečítajte informácie a etikety produktov popisujúce vlastnosti byliny, rastliny alebo špecializovaného komerčného produktu. Krém s organickým zložením a pozitívnym účinkom na psoriatickú pokožku je Dr Derm.

Bohdana Konečná